» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

6 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 6 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Dreri dhe Luani

Shko poshtė

Dreri dhe Luani

Mesazh nga Teuta_Pr prej Tue 11 Feb 2014, 23:26

Njė dre i etur erdhi tek njė burim. Ndėrsa ishte duke pirė ujė, vuri
re nė ujė hijen e vet e filloi tė mburret pėr brirėt e vet, duke parė
madhėsinė e bukurinė e tyre, kurse pėr kėmbėt e veta u hidhėrua qė i
kish aq tė holla e tė hajthme. Derisa ende ishte duke menduar pėr kėtė
gjė, ia bėhu luani e filloi ta ndjekė. Dreri ia dha kėmbėve dhe u
largua mjaft prej luanit. Pėr sa kohė vrapoi nė fushė pa drurė, dreri vrapoi
mirė e i shpėtoi rrezikut, por kur mbėrriti nė pyll, nė njė vend me
drurė tė dendur, brirėt iu ngatėrruan nėpėr degėt e drurėve. Dhe pasi
nuk mundi tė vrapojė mė, luani e kapi. 
Para se tė mbaronte nė gojėn e luanit, dreri tha me vete:
I shkreti unė! Kėmbėt mė shpėtuan, megjithse mendova se ato do tė
mė lėnė nė baltė, kurse e gjeta belanė prej brirėve, tek tė cilėt kisha
plot besim.
avatar
Teuta_Pr
VIP

Postime : 54
Kyējet nė forum : 11841
Regjistruar mė : 22/10/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi