» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

7 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 7 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Pėrrallat e Nasradini nė poezi

Shko poshtė

Pėrrallat e Nasradini nė poezi

Mesazh nga Majlinda prej Mon 21 May 2012, 00:01

Kushti
Nasradini grues i kish thanė:
- Shko qiti magarit sanė!
- Ajo ėshtė punė pėr ty, shko qiti ti!
Nasradini fort u idhnue
por nuk mujti gruen me e detyrue
qė magarit sanė me i que
- Do tė lidhim kusht moj grue
kush ka te magari me shkue:
Aj qė fol i pari,
do tė qoj sanė te magari!
Burrė e grue rishin karshi
as nuk folshin as su kshyrshin me sy
Gruja u mėrzit dhe doli n'kojshi
me gruen e kojshis me ba mahi
Ni hajn i hyni Nasradit n'shpi
ja murr kejt rraket qė pa me sy
Nasradini hiq s'reagonte
gjakftoht hajnin e shikonte.
Kur u kthy gruja prej kojshis vaj medet
e pa odėn gja s'kish metė.
Nasradinit i tha:
- Ēka na gjetė kjo hata-a-a-a-a?
pse s'kallxon shka u ba?.
Nasradini ban hahahahhahaha
humbe kushtin qysh kem thanė(kush fol i pari)
shko qiti magarit sanė.
avatar
Majlinda

Postime : 323
Kyējet nė forum : 12354
Regjistruar mė : 12/10/2007
Profesioni : oficere

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi