» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

6 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 6 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Miza dhe Flutura

Shko poshtė

Miza dhe Flutura

Mesazh nga Dardania prej Mon 18 May 2015, 15:31

Tė gjithė ne i urrejmė mizat, pasi ato vėrtet janė irrituese dhe nuk ka lėnė rehat asnjėherė, e mė sė keqi ėshtė kur jemi nė gjumė. Por kėtė herė nuk bėhet fjalė pėr bezdinė e mizave, por pėr zilinė e njė mize. Kėshtu, njė mizė i kishte shumė zili krahėt e bukura tė fluturės dhe nuk mund ta pranonte faktin se krahėt e saj dukeshin tė shėmtuar.
Njė ditė u takuan dhe filluan tė flisnin. – Ti e dashur flutur, – thoshte miza, – ti je bėrė e njohur, duke fluturuar mes luleve. Por unė, kur shoh gjithė ato ngjyra qė ēon kot lart e poshtė, mendoj se nė fund tė fundit kur kemi lindur ishim tė dyja si dy krimbsha tė verdhacukė, lavra tė gjora tė shėmtuara…”, vazhdoi miza. – Po, – iu pėrgjigj flutura, – por me ndryshimin se unė kam lindur mes gjetheve tė njė trėndafili, ndėrsa ti mes njė grumbulli plehrash!”....

firma.................................................................................................................................................................................
Kjo ėshtė Jeta....Nuk Rritesh pa u Lėnduar....Nuk Mėson pa u Rrėzuar....Nuk Arrin Suksese pa Dėshtuar....
avatar
Dardania
Admin

Shteti : Gjermani
Postime : 2133
Kyējet nė forum : 11484
Regjistruar mė : 08/11/2010
Profesioni : Cia.... :)

http://www.dardania.msnboard.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi