» Cila ėshtė miqėsia sot?
Kuriozitete - Faqe 3 Icon_minitime1Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Kuriozitete - Faqe 3 Icon_minitime1Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Kuriozitete - Faqe 3 Icon_minitime1Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Kuriozitete - Faqe 3 Icon_minitime1Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Kuriozitete - Faqe 3 Icon_minitime1Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Kuriozitete - Faqe 3 Icon_minitime1Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

11 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 11 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat
Kuriozitete - Faqe 3 1121118304631035.2138.80686866

Naki (9126)
Kuriozitete - Faqe 3 Vote_lcapKuriozitete - Faqe 3 Voting_barKuriozitete - Faqe 3 Vote_rcap 
Geri (7161)
Kuriozitete - Faqe 3 Vote_lcapKuriozitete - Faqe 3 Voting_barKuriozitete - Faqe 3 Vote_rcap 
lolita (6766)
Kuriozitete - Faqe 3 Vote_lcapKuriozitete - Faqe 3 Voting_barKuriozitete - Faqe 3 Vote_rcap 
Annika (6751)
Kuriozitete - Faqe 3 Vote_lcapKuriozitete - Faqe 3 Voting_barKuriozitete - Faqe 3 Vote_rcap 
Kle@Love (6659)
Kuriozitete - Faqe 3 Vote_lcapKuriozitete - Faqe 3 Voting_barKuriozitete - Faqe 3 Vote_rcap 
Voglushja (4385)
Kuriozitete - Faqe 3 Vote_lcapKuriozitete - Faqe 3 Voting_barKuriozitete - Faqe 3 Vote_rcap 
Interesant (4173)
Kuriozitete - Faqe 3 Vote_lcapKuriozitete - Faqe 3 Voting_barKuriozitete - Faqe 3 Vote_rcap 
Arjana (3724)
Kuriozitete - Faqe 3 Vote_lcapKuriozitete - Faqe 3 Voting_barKuriozitete - Faqe 3 Vote_rcap 
albi (3377)
Kuriozitete - Faqe 3 Vote_lcapKuriozitete - Faqe 3 Voting_barKuriozitete - Faqe 3 Vote_rcap 
Adisa (3282)
Kuriozitete - Faqe 3 Vote_lcapKuriozitete - Faqe 3 Voting_barKuriozitete - Faqe 3 Vote_rcap 


Kuriozitete

Faqja 3 e 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Shko poshtė

Kuriozitete - Faqe 3 Empty Re: Kuriozitete

Mesazh nga Kotelja prej Tue 27 May 2008, 21:02

ca nuk te beson, Naki besoi djalit se gjynah Neutral

firma.................................................................................................................................................................................
Mjauuu...!
Kotelja
Kotelja
Webmaster

Shteti : Nen rrenojat e dashurise!
Postime : 3139
Kyējet nė forum : 14853
Regjistruar mė : 04/06/2007
Profesioni : Viktoriane

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Kuriozitete - Faqe 3 Empty Re: Kuriozitete

Mesazh nga akili prej Tue 27 May 2008, 21:04

po nuk jame djali i nakit ooooooooooooo jame i qazimit dhe i zybetes
akili
akili

Shteti : greqi
Postime : 244
Kyējet nė forum : 12264
Regjistruar mė : 13/03/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Kuriozitete - Faqe 3 Empty Re: Kuriozitete

Mesazh nga Kotelja prej Tue 27 May 2008, 21:05

mos me thuaj ghaghahgah Neutral Neutral Neutral

firma.................................................................................................................................................................................
Mjauuu...!
Kotelja
Kotelja
Webmaster

Shteti : Nen rrenojat e dashurise!
Postime : 3139
Kyējet nė forum : 14853
Regjistruar mė : 04/06/2007
Profesioni : Viktoriane

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Kuriozitete - Faqe 3 Empty Re: Kuriozitete

Mesazh nga akili prej Tue 27 May 2008, 21:13

ja qe ta thashe nuk kame cfare ti bej
akili
akili

Shteti : greqi
Postime : 244
Kyējet nė forum : 12264
Regjistruar mė : 13/03/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Kuriozitete - Faqe 3 Empty Re: Kuriozitete

Mesazh nga Kotelja prej Tue 27 May 2008, 21:14

mos me thuaj king

firma.................................................................................................................................................................................
Mjauuu...!
Kotelja
Kotelja
Webmaster

Shteti : Nen rrenojat e dashurise!
Postime : 3139
Kyējet nė forum : 14853
Regjistruar mė : 04/06/2007
Profesioni : Viktoriane

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Kuriozitete - Faqe 3 Empty Re: Kuriozitete

Mesazh nga akili prej Tue 27 May 2008, 21:16

po dhe ti ben sikur nuk di te lexoshe ta thashe tani te vrase veten une me shkau
akili
akili

Shteti : greqi
Postime : 244
Kyējet nė forum : 12264
Regjistruar mė : 13/03/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Kuriozitete - Faqe 3 Empty Re: Kuriozitete

Mesazh nga Vizitor prej Thu 29 May 2008, 14:17

Mjalti mund te qendroje pa u prishur 3000 vjet
edhe per kete arsye dylli i mjaltit perdoret per
procesin e mumjazimit.
avatar
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Kuriozitete - Faqe 3 Empty Re: Kuriozitete

Mesazh nga Naki prej Thu 29 May 2008, 17:32

morena shkruajti:Mjalti mund te qendroje pa u prishur 3000 vjet
edhe per kete arsye dylli i mjaltit perdoret per
procesin e mumjazimit.
dhe ti e hengre te teren ate qe fsheha une mbreme eeeeee gurmane 8) 8) 8)

firma.................................................................................................................................................................................
Kuriozitete - Faqe 3 Image110Kuriozitete - Faqe 3 Bb_net10Kuriozitete - Faqe 3 Image210
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
Naki
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 20195
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Kuriozitete - Faqe 3 Empty Re: Kuriozitete

Mesazh nga akili prej Thu 29 May 2008, 18:52

ke pak mjalet dhe per mua morena se ma ka mbaruar ne shpi
akili
akili

Shteti : greqi
Postime : 244
Kyējet nė forum : 12264
Regjistruar mė : 13/03/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Kuriozitete - Faqe 3 Empty Re: Kuriozitete

Mesazh nga akili prej Thu 29 May 2008, 19:36

nuk e prisja te te gjeja dhe ketu sihana
akili
akili

Shteti : greqi
Postime : 244
Kyējet nė forum : 12264
Regjistruar mė : 13/03/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Kuriozitete - Faqe 3 Empty Re: Kuriozitete

Mesazh nga Vizitor prej Thu 29 May 2008, 21:08

akili shkruajti:ke pak mjalet dhe per mua morena se ma ka mbaruar ne shpi
ehe sa te dush
avatar
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Kuriozitete - Faqe 3 Empty Re: Kuriozitete

Mesazh nga ylli prej Fri 30 May 2008, 12:04

po ku i keni kurozitetet mo pse ja futni kot pse nuk i pergjigjeni temes po keto qe keni shkruajtur nuk kane lillje me temen fare ,, per veē nje shkrim i morenes te tjerat jan kot edhe shqip nuk po din mire me shkruajt pfpffffffffffffff

firma.................................................................................................................................................................................
Kur linde ti qave por qeshen te tjeret prndaj jeto ne at menyr qe kur te shkoj nga kjo bot ti te shkosh i gezuar e te tjeret te qajn per ty.
ylli
ylli

Shteti : kudo qč kčrkon atdheu
Postime : 555
Kyējet nė forum : 12173
Regjistruar mė : 12/04/2008
Profesioni : i imi

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Kuriozitete - Faqe 3 Empty Re: Kuriozitete

Mesazh nga Vizitor prej Sat 31 May 2008, 13:30

Gruaja mbylli ne banjo per 3 vjet burrin e saj.Kjo ngjarje ka ndodhur ne Turqi,sepse burri i saj e bente nervoze pasi ai ishte manjak lahej 5 here ne dite.. Kjo ishe arsya qe e mbylli bashkshortin.Gjate 3 vjeteve gruaja kishte frekuentuar burra te tjere ..Smile


Edituar pėr herė tė fundit nga morena nė Tue 24 Jun 2008, 12:14, edituar 1 herė gjithsej
avatar
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Kuriozitete - Faqe 3 Empty Re: Kuriozitete

Mesazh nga Vizitor prej Fri 06 Jun 2008, 14:03

Shtiret si i verber per 40 vjet, per te marr pension invalidi

Shtatedhjetvjecari italian , i cili 40 vjet eshte shtirur si i verber per te perfituar pension invalidi eshte kapur duke ngare makinen e tij.
Policet gjate kontrollit rutinor ndaluan 70 vjecarin i cili u tregua shume nervoz dhe kur pane regjistrin e tij shendetesor jane habitur kur lexuan se ai ishte 100% i verber.
avatar
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Kuriozitete - Faqe 3 Empty Re: Kuriozitete

Mesazh nga Naki prej Tue 24 Jun 2008, 10:26

E pabesueshme por e vertete:
1. Kembet tona jane me te medha pasdite ne krahasim me pjeset tjera te dites. (Pra kurr mos bleni kepuc pasdite se mund te nesermen te zhgenjeheni)
2. Nje kanaqe e Coca-Cola permban 7 luge sheqer
3. Vetem 7% e njerzve ne bote jane majtak
4. Kur teshni (teshitje) te gjitha funksionet e organizmit pushojne madje edhe zemra
5. Mendimi i perhapur se macja ka 9 shpirta eshte i lidhur ngusht me faktin se macja i ka 9 mustaqe primare.

firma.................................................................................................................................................................................
Kuriozitete - Faqe 3 Image110Kuriozitete - Faqe 3 Bb_net10Kuriozitete - Faqe 3 Image210
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
Naki
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 20195
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Kuriozitete - Faqe 3 Empty Re: Kuriozitete

Mesazh nga Vizitor prej Thu 26 Jun 2008, 21:06

Japonia krijon nje te dashur robot per beqaret .

TOKIO-Eshte e beshme dhe shum sipatike dhe...fuksionon me bateri!Nje kopani japoneze ka krijuar nje te dashure robot 38 centimetra te gjat qe puth me komand.Roboti, qe do te dal e shitje ne shtator me nje vler prej 175 dollaresh,u krijua per zemrat e vetmuara."Ema"perdor sesoret e saj infra te kuq dhe eneregjin e baterive per t'iu afruar personave dhe per te hyre ne ate qe krijuesit e saj e quajn "modaliteti dashuri".
"Shpesh jane cilesuar si te forte,te ashper dhe te gatshemper te luftuar,por ne duham ta largojme kete mit dhe kemi kriuar nje robot te dashur dhe interaktiv,deklaroi Minako Sakanoue,zedhenesja e "Sega Toys",kopania qe ka prodhuar Eman.
"Eshte e dashure dhe megjithese nuk eshte nje qenje njerezore mund te veproj si nje e dashure e vertet".
Ema-shkurtim i Eternal Maiden Actualization-kendon ,kercen.Sega shpreson te shese 10 000 ekzemplare ne vitn e pare te daljes se saj ne treg ..


Lumsi ju re cuna hahahahahahahha
avatar
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Kuriozitete - Faqe 3 Empty Re: Kuriozitete

Mesazh nga Naki prej Thu 26 Jun 2008, 23:38

Mad .... po me pelqen emri EMA se po ta kishte ndonje emr tjeter :secret: vari lesht.... perfect EMA po na nis adresen ku gjindet 8) kjo EMa eeeee?

firma.................................................................................................................................................................................
Kuriozitete - Faqe 3 Image110Kuriozitete - Faqe 3 Bb_net10Kuriozitete - Faqe 3 Image210
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
Naki
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 20195
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Kuriozitete - Faqe 3 Empty Re: Kuriozitete

Mesazh nga Vizitor prej Sun 29 Jun 2008, 12:34

Bima qe mposht urine.Ndersa dhjetra miliona njerez ne bote rrezikohen nga mbipesha,miliona dollare shpenzohen cdo vit ne tregun e ilaceve dietike.Firma e njohur farmacitike Pfizer njoftoj ,keto dite se po investon mbi 20 milione dollare per zhvillimin e nje ilaci te ri dietik ,dhe qe pritet te perfundoj nga nje bime afrikane qe perdoren nga banoret vendas per te mposhtur urine dhe etjen ne shkretetire.Bima e shkretetires quhet Hudia,tek e cila fisi afrikan san vazhdimisht mbeshtet per te mbijetuar.Per ta kjo bime nuk eshte vetem ushqim ,por edhe ilac .
Shkencetaret thone se hudia eliminon dhimbjet e uris dhe etejen e madhe nga te cilat preken shpesh udhetimeve te gjata ne shkretetire .Hudia permban nje substance e quajtur P57 e cila ndikon tek fijet nervore qe paralajmerojne urine dhe etejen duke i penguar ato te dergojne sinjale te tilla urie apo etje .Duhet disa vite derisa ilaci P57 te dale ne treg,por qysh tani kane filluar betejat ligjore rreth tij.Antaret e fisit afrikan qe e perdorin bimene e shkretetires thote se te dhenat mjekesore te saj i kane trasheguare nga te paret e tyre dhe kerkojen qe firma farmaceutike qe mori te drejten e prodhimit te ilacit ,duhet t'u paguajne atyre nje shume te caktuar.Por me pas u ra dakord qe ata te ndihmojne per kultivimin e bimes dhe kur ilaci te dal ne shitje ,nje pjese te fitimeve te perdoretn per te luftuar varferine mes kesaj popullate.Dhe paradoksi eshte qe disa prej njerzve me te uritur te botes ,te cilet gjithmone kane vuajture nga vareferia , tani u jepet rasti te ndihmojne ata qe kane shume.Sipas statistikave,ne vendet e perendimit te njohura per nga zhvillimi dhe pasuria,mbi 100 milione njerez rrezikohen nga mbi pesha trupore!
avatar
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Kuriozitete - Faqe 3 Empty Re: Kuriozitete

Mesazh nga Naki prej Sun 29 Jun 2008, 16:12

Beni dashuri para se te hyni ne Provime
Sipas disa pervojave personale dhe disa Seksiologve te besh seks para se te hysh ne provime eshte shume e preferuar. Dashuria (seksi) para provimeve ndihmon perqendrimin dhe mireqenjen psiko - fizike te studentit. Sigurisht qe nuk eshte e thene qe naten e pare para provimit ta kalosh me nje pratner/re. Seksi ka kuptim vetem nese behet duke futur ne loje domosdoshmerisht ndjenjat ( mashkujt sigurisht e njohin dorianen 8) per femrat se di si e quajne dorianicen ) sepse nuk eshte sikur te shkosh ne palester dhe ja fut trajnimit ne basketboll.

firma.................................................................................................................................................................................
Kuriozitete - Faqe 3 Image110Kuriozitete - Faqe 3 Bb_net10Kuriozitete - Faqe 3 Image210
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
Naki
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 20195
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Kuriozitete - Faqe 3 Empty Re: Kuriozitete

Mesazh nga Vizitor prej Sun 29 Jun 2008, 19:29

Hajde hajde kuriozitet 8) ate beje edhe ti ne shkoll?
avatar
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Kuriozitete - Faqe 3 Empty Re: Kuriozitete

Mesazh nga Vizitor prej Tue 01 Jul 2008, 13:09

Sa vite kan kaluar deri sot qe nga:

-Krijimi i botes sipas latinve 6013
-Krijimi i botes sipas ebrejeve 5769
-Permbytja e madhe (Noe) 5394
-Lufta e trojes 3161
-Lojat olimbike (?) 2992
-Krijimi i Romes 2762
-Lufta e marathones 2498
-Ndertimi i anijes me avull 201
-Ndertimi i makines se pare 118
avatar
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Kuriozitete - Faqe 3 Empty Re: Kuriozitete

Mesazh nga Vizitor prej Mon 14 Jul 2008, 08:18

Veprat e Pikasos thyejne rekord ne shitje .

Nje pikture e Pikasos kapi shifren 6,9 milione dollare,gjate shitjeve ne nje ankand ne Australi.
Kjo eshte hera e pare qe nje pikture shitet me nje vlere te tille ne Australi.
Piktura ne vaj e vitit 1954 e njohur me emrin "Sylvette"arriti shifren 5,75 milione dollare australiane ne shtepine e shitjeve ne ankand"Deutscher-Menzies"ne Sidnej,nderkohe qe nje bleres anonim e bleu per 6,9 milione dollare.
"Kjo eshte nje dite historike per Australine ,sepse nje veper nderkombetare shume e rendesishme e piktorit me te madh te shekullit te XX arriti nje cmim rekord ne shitjet ne ankand ne Australi ",deklaroi rod Menzies ,pronari i shtepise se shitjeve ne ankand "Deutscher-Menzies".
Kjo pikture u ble nga Menzies ,para dy vitesh,ne Nju Jork ne shitjet ne ankand per nje vlere 4,6 milione dollare.Blersi eshte koleksionist njujorkez,mik dhe klient i Menzies.
avatar
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Kuriozitete - Faqe 3 Empty Re: Kuriozitete

Mesazh nga Vizitor prej Wed 16 Jul 2008, 18:35

Ne moshen 70 vjecare lindi binjake.

Rekordi e nenes me te moshuar ne bote mban tashme 70-vjecarja nga India ,e cila solli ne jete dy femije ,nje djale dhe nje vajze .Zonjes Panjuar,qe lindi me operacion ne spitalin Muzafarnagar ne Nju Delhi,iu be ralitet endrra e saj dhe e bashkeshortit te saj 77-vjecarit qe te lindin nje djale .Sic deklaroji,fakti se ne moshen 70-vjecare do te behej nena me e moshuar ne bote nuk i iteresonte aspak. Gruaja e moshuar mbeti shtatzane ne menyre teknike qe i kushtoi familjes te gjithe pasurine, mbasi bashkeshorti i saj ,shpenzoi ekonomit e jetes dhe mori edhe kredi.
Nena e meparshme me e moshuar ne bote ishte Adriana Lliesku nga Rumania,e cila ne vitin 2005 ,ne moshen 66-vjecare ,lindi vajze.
avatar
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Kuriozitete - Faqe 3 Empty Re: Kuriozitete

Mesazh nga memaliaj prej Fri 18 Jul 2008, 14:18

Naki shkruajti:E pabesueshme por e vertete:
1. Kembet tona jane me te medha pasdite ne krahasim me pjeset tjera te dites. (Pra kurr mos bleni kepuc pasdite se mund te nesermen te zhgenjeheni)
2. Nje kanaqe e Coca-Cola permban 7 luge sheqer
3. Vetem 7% e njerzve ne bote jane majtak
4. Kur teshni (teshitje) te gjitha funksionet e organizmit pushojne madje edhe zemra
5. Mendimi i perhapur se macja ka 9 shpirta eshte i lidhur ngusht me faktin se macja i ka 9 mustaqe primare.

o naki ne ketej e dime me 7 mer jo me 9 apo cberi 7 cberi 9 Very Happy
memaliaj
memaliaj

Shteti : TIRANE
Postime : 3003
Kyējet nė forum : 13145
Regjistruar mė : 06/03/2008
Profesioni : arkitekt

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Kuriozitete - Faqe 3 Empty Re: Kuriozitete

Mesazh nga memaliaj prej Fri 18 Jul 2008, 14:21

morena shkruajti:Veprat e Pikasos thyejne rekord ne shitje .

Nje pikture e Pikasos kapi shifren 6,9 milione dollare,gjate shitjeve ne nje ankand ne Australi.
Kjo eshte hera e pare qe nje pikture shitet me nje vlere te tille ne Australi.
Piktura ne vaj e vitit 1954 e njohur me emrin "Sylvette"arriti shifren 5,75 milione dollare australiane ne shtepine e shitjeve ne ankand"Deutscher-Menzies"ne Sidnej,nderkohe qe nje bleres anonim e bleu per 6,9 milione dollare.
"Kjo eshte nje dite historike per Australine ,sepse nje veper nderkombetare shume e rendesishme e piktorit me te madh te shekullit te XX arriti nje cmim rekord ne shitjet ne ankand ne Australi ",deklaroi rod Menzies ,pronari i shtepise se shitjeve ne ankand "Deutscher-Menzies".
Kjo pikture u ble nga Menzies ,para dy vitesh,ne Nju Jork ne shitjet ne ankand per nje vlere 4,6 milione dollare.Blersi eshte koleksionist njujorkez,mik dhe klient i Menzies.

australia ja ka fut kot se pikturat e leonardo da vincit jan shit dhe shiten me nje cmim prej 40 milion dollaresh. ka dhe te tjere po leonardon po permend.
memaliaj
memaliaj

Shteti : TIRANE
Postime : 3003
Kyējet nė forum : 13145
Regjistruar mė : 06/03/2008
Profesioni : arkitekt

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Kuriozitete - Faqe 3 Empty Re: Kuriozitete

Mesazh nga Vizitor prej Sat 19 Jul 2008, 10:41

Bateria e celularit karikohet me kercim.

Bateria e celularit ka mbaruar?Mjfton te kercesh .Se shpejti do te jete e mundur qe bateria e celularit te karikohet duke kercyer.Orange UK ,operator telefonik me i madh ne Angli,ka deklaruar se se shpejti se bashku me kompanine Gotwind do te shpike nje bateri te re e cila mund te ushqehet vetem nga energjia e kercimit.
Aparati do te vendoset ne krah dhe energjia qe clirohet gjate kercimit do te mund te karikoje me se miri baterine.
Kjo menyre e re karikimi do te testohet per here te pare ne Festivalin e Glastonbury,nje nga evenimentet me te medha ne bote.
Orange ka specifikuar se prototipi i ketij tipi baterie peshon pothuaj sa telefoni i sotem normal dhe dimensionet jane sa te nje kutie letrash.


Edituar pėr herė tė fundit nga morena nė Sat 19 Jul 2008, 11:11, edituar 1 herė gjithsej
avatar
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Kuriozitete - Faqe 3 Empty Re: Kuriozitete

Mesazh nga Vizitor prej Mon 04 Aug 2008, 10:11

Pas infarktit i rikthehet shikimi i humbur prej 25 viteshNje grua e cila ka qene e verber ne 25 vitet e fundit eshte zgjuar ne
spital pas nje infarkti dhe ka zbuluar se mund te shihte serisht.Joyce
Urch jetonte ne erresire qe prej vitit 1979 por eshte habitur pa mase
kur shikimi i eshte rikthyer pasi i ka shpetuar per mrekulli vdekjes
pas infarktit te zemres.Doktoret nuk kane mundur ta shpjegojne se cfare
ka ndodhur por 74 vjecarja eshte lumturuar aq shume saqe e ka
konsideruar nje gje te tille si "mrekulli".Kur hapa syte fillimisht dhe
kuptova qe mund te shoh une vetem mund te therrisja 'Mund te shoh,mund
te shoh' dhe pastaj i thashe bashkeshortit tim Eric 'Qenke plakur' u
shpreh Joyce.
avatar
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Kuriozitete - Faqe 3 Empty Re: Kuriozitete

Mesazh nga Kotelja prej Wed 10 Sep 2008, 18:59

Universitetet me me renome boterore jane ato te vendeve skandinave.

Tek femijet (derisa syri rritet) dioptria minus dhe plus (shkurtpamesia dhe largpamedia) shkojne ne kahe te kunderta.

firma.................................................................................................................................................................................
Mjauuu...!
Kotelja
Kotelja
Webmaster

Shteti : Nen rrenojat e dashurise!
Postime : 3139
Kyējet nė forum : 14853
Regjistruar mė : 04/06/2007
Profesioni : Viktoriane

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Kuriozitete - Faqe 3 Empty Re: Kuriozitete

Mesazh nga Naki prej Thu 25 Sep 2008, 12:26

1.Femra qė ka lindur mė shumė fėmijė ėshtė njė ukrainase. Ajo ka lindur 69 fėmijė, nga tė cilėt vetėm dy i kishin vdekur gjatė lindjes.

2.Fėmija mė i rėndė nė botė ėshtė lindur nė vitin 1954 nga italiania Carmelina Fdele nga Aversa. Djali i saj peshonte ditėn e lindjes 10,2 kg.

3.Bethoveni para se tė kompozonte fuste kokėn nė ujė.
Anjshtanji deri nė moshėn 9 vjeē nuk fliste normalisht.

4.I vetmi majmun qė ėshtė dėnuar nga njė gjykatė e vėrtetė ėshtė shimpanzeja Coco nė Florida, nė vitin 1984. Ky majmun jetonte me njė tė papunė artist, i cili jepte spektakle tė vogla. Shuma e vjedhur arrinte vlerat 200 000 USD. Ai u dėnua me burgim tė pėrjetshėm.

5.Libri qė mban rekordin mė tė madh pėr shitje ėshtė ai i Hillary Klintonit, me librin autobiografi "Histori e pėrjetuar". Nė ditėn e parė tė hedhjes nė treg tė kėtij libri, nė qershor tė vitit 2003, u shitėn nė njė ditė (rekord) 200 000 ekzemplarė tė tij.

6.Mbiemri mė i shpeshtė nė botė nė rangun internacional ėshtė mbiemri Chang.Rreth 75 milionė njerėz nė Kinė kanė kėtė mbiemėr. Vendin e dytė e ka mbiemri Smith nė Angli. Rreth 800 000 veta e kanė kėtė mbiemėr.

7.Kazinoja mė e madhe e botės gjendet nė MGM - HOTEL, nė metropolin e Las Vegasit. Nė njė sipėrfaqe afėrsisht 16 000 kuadrat metėr, gjenden pothuajse 3500 automate tė lojėrave tė ndryshme dhe 165 tavolina loje.

8.Biblioteka mė e madhe nė botė gjendet nė kryeqytetin amerikan Uashington.Kjo bibliotekė u ndėrtua nė 24 Prill 1800. Nė tė gjenden 107 milionė shkrime tė tė gjitha arteve.

9.I vetmi elefant nė botė qė flet ėshtė pjesėtar i njė cirku rus. Ky elefant mundet tė thotė deri nė 20 fjali. Elefanti ka jetuar qė nė vogėli mes njerėzve dhe ka arritur tė artikulojė tinguj njerėzish.

10.Burri mė i shkurtėr nė botė ėshtė Gul Mohammed nga India. Pas matjeve tė bėra mė 19 qershor 1990 nė spitalin “Rahm Manohar” tė New Delphit (In), u arrit se ai ėshtė vetėm 57 cm dhe mban deri mė sot rekordin.

firma.................................................................................................................................................................................
Kuriozitete - Faqe 3 Image110Kuriozitete - Faqe 3 Bb_net10Kuriozitete - Faqe 3 Image210
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
Naki
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 20195
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Kuriozitete - Faqe 3 Empty Re: Kuriozitete

Mesazh nga Kotelja prej Sat 04 Oct 2008, 22:00

Interesante kjo Naki!

Di kush gje per luften midis spartakeve dhe persianeve?
Po per maratonomakun?

firma.................................................................................................................................................................................
Mjauuu...!
Kotelja
Kotelja
Webmaster

Shteti : Nen rrenojat e dashurise!
Postime : 3139
Kyējet nė forum : 14853
Regjistruar mė : 04/06/2007
Profesioni : Viktoriane

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Kuriozitete - Faqe 3 Empty Re: Kuriozitete

Mesazh nga Kotelja prej Thu 16 Oct 2008, 22:43

Abraham Lincoln u propozua per ne Kongres ne 1846.
John F. Kennedy u propozua per ne Kongres ne 1946.
Abraham Lincoln u zgjodh president ne 1860.
John F. Kennedy u zgjodh president ne 1960.

Mbiemrat Lincoln dhe Kennedy prevén nga shtate shkronja.
Te dy kane qene mbrojtes te medhenj te te drejtave te njeriut.
Grate e te dy presidenteve kane humbur djem gjate kohes kur banonin ne Shtepine e Bardhe.

Te dy presidentet jane vrare me plumb ne koke.
Te dy presidentet kane humbur jeten te merkure.

Sekretarja e Lincoln quhej Kennedy.
Sekretarja e Kennedy quhej Lincoln.

Jane vrare nga “njerez te Jugut”.
Te dy presidentet kane patur si pasarsdhes te tyre nga nje “Jugor”.

Emrat e pasardhesve te tyre perbeheshin nga shtate shkronja dhe te dy quheshin Johnson.
Andrew Johnson, qe erdhi pas Lincoln, lindi ne 1808.
Lyndon Johnson, qe erdhi pas Kennedy, lindi ne 1908.

John Wilkes Booth, qe vrau Lincoln, lindi ne 1839.
Lee Harvey Oswald, qe vrau Kennedy, lindi ne 1939.

Te dy vrasesit njiheshin nga tre emrat e tyre.
Totali i shkronjave te emrave rresht njeri pas tjetrit ishte 15.

Lincoln vdiq brenda nje kinemaje te quajtur ”Kennedy”.
Kennedy vdiq brenda nje makine te quajtur “Lincoln”.

John Wilkes Booth iku nga kinemaja dhe u arrestua ne nje pallat.
Lee Harvey Oswald iku nga nje pallat dhe u arrestua ne nje kinema.
Booth dhe Oswald u vrane prepara Proēesit ...

Tani gjeja me e mahnitshme ...
Nje jave para se te vritej, Lincoln ishte me pushime ne Monroe, Maryland.
Nje jave para se te vritej, Kennedy ishte me “pushime” me Marilyn Monroe.

Koincidence e tepert, apo jo?!

firma.................................................................................................................................................................................
Mjauuu...!
Kotelja
Kotelja
Webmaster

Shteti : Nen rrenojat e dashurise!
Postime : 3139
Kyējet nė forum : 14853
Regjistruar mė : 04/06/2007
Profesioni : Viktoriane

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Kuriozitete - Faqe 3 Empty Re: Kuriozitete

Mesazh nga Kotelja prej Fri 17 Oct 2008, 10:16

Ecim me tutje... Very Happy

1) New York City ka 11 shkronja...
2) Afghanistan ka 11 shkronja...
3) Ramsin Yuseb (Terroristi qe tentoi te shkatrronte Kullat Binjake ne 1993) ka 11 shkronja...
4) George W Bush ka 11 shkronja...

Mund te jete nje koincidence, por nuk mbaron me kaq:

1) New York eshte shteti i 11-te i SHBA-se.
2) Avioni i pare qe goditi Kullat Binjake ishte avioni me numer udhetimi 11.
3) Ky avion kishte te regjistruar 92 pasagjere. 9 + 2 = 11
4) Avioni me numer udhetimi 77, i dyti qe goditi Kullat Binjake, kishte te regjistruar 65 pasagjere. 6 + 5 = 11
5) E gjithe kjo ndodhi me 11 Shtator, ose 9/11 sic njihet ne publik. 9 +1+ 1 = 11
6) Ky kombinim numrash (911) eshte i njejte me numrin e telefonit per Emergjencat ne SHBA. 9 + 1 + 1 = 11.Koincidenca?! Vazhdojne...

1) Numri total i viktimave ne te dy avionet eshte 254. 2 + 5 + 4 = 11.
2) 11 Shtatori eshte dita e 254 e vitit kalendarik. Serish 2 + 5 + 4 = 11.
3) Bombardimet ne Madrid ndodhen me 3/11/2004. 3 + 1 + 1 + 2 + 4 = 11.
4) Tragjedia e Madridid ndodhi fiks 911 dite mbas tragjedise ne New York.Tani gjerat behen pak me te cuditshme:

Pervec vizave dhe yjeve qe formojne flamurin e SHBA-se, ky shtet ka nje simbol tjeter me te cilin njihet ne bote, Shqiponjen. Teksti i meposhtem eshte shkeputur nga Kurani:

"Nje bir i Arabise do te zgjoje friken e Shqiponjes.
Zemerimi i Shqiponjes do te godase gjithe tokat e Allahut edhe pse nje pjese e ketyre tokave do te gezohen per kete. E megjithate zemerimi i Shqiponjes do te pastroje tokat e Allahut dhe paqe do te jete serish."

Ky eshte paragrafi numer 9.11 ne Kuran.


Nese je akoma i pabindur provo kete gjene me poshte:

Hap Microsoft Word dhe bej si vijon:

1. Shkruaj me te medha Q33 NY. Ky ishte emri teknik i avionit te pare qe goditi Kullat Binjake.

2. Selektoje tekstin Q33 NY.

3. Zmadhoje fontin ne masen 48.

4. Ndryshoje emrin e fontit ne WINGDINGS

Cfare mendon tani?!! Smile

firma.................................................................................................................................................................................
Mjauuu...!
Kotelja
Kotelja
Webmaster

Shteti : Nen rrenojat e dashurise!
Postime : 3139
Kyējet nė forum : 14853
Regjistruar mė : 04/06/2007
Profesioni : Viktoriane

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Kuriozitete - Faqe 3 Empty Re: Kuriozitete

Mesazh nga memaliaj prej Tue 28 Oct 2008, 15:50

kOTELE SHUME SHUME INTERESANTE

firma.................................................................................................................................................................................
Cdo gje ka bukurine e saj.
memaliaj
memaliaj

Shteti : TIRANE
Postime : 3003
Kyējet nė forum : 13145
Regjistruar mė : 06/03/2008
Profesioni : arkitekt

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Kuriozitete - Faqe 3 Empty Re: Kuriozitete

Mesazh nga Kotelja prej Sun 02 Nov 2008, 21:44

Edhe mua ashtu me jane dukur Smile .

firma.................................................................................................................................................................................
Mjauuu...!
Kotelja
Kotelja
Webmaster

Shteti : Nen rrenojat e dashurise!
Postime : 3139
Kyējet nė forum : 14853
Regjistruar mė : 04/06/2007
Profesioni : Viktoriane

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Kuriozitete - Faqe 3 Empty Re: Kuriozitete

Mesazh nga gjimi prej Fri 14 Nov 2008, 23:57

Xhamia me e madhe ne bot konsiderohet Xhamia Shah Faisaol pran Islamabadit ne pakistan Ajo ze nje siperfaqe prej rreth 19 hektar salla ku kryhet namazi ka nje siperfaqe 0,5 hektar edhe se bashku me oborrin, ben te mundshme kryerjen e namazit njehershem 100.000 besimtar Ne siperfaqe prane saj mund te falen gjithashtu edhe 200.000 besimtar te tjer
Pallati Perandorak ne Pekin (kine) shtrihet ne nje siperfaqe prej 72 hektar dhe prandaj quhet edhe pallati me i madh.
gjimi
gjimi

Shteti : adriatik
Postime : 22
Kyējet nė forum : 11524
Regjistruar mė : 14/11/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Kuriozitete - Faqe 3 Empty Re: Kuriozitete

Mesazh nga Naki prej Sat 15 Nov 2008, 00:31

gjimi shkruajti:Xhamia me e madhe ne bot konsiderohet Xhamia Shah Faisaol pran Islamabadit ne pakistan Ajo ze nje siperfaqe prej rreth 19 hektar salla ku kryhet namazi ka nje siperfaqe 0,5 hektar edhe se bashku me oborrin, ben te mundshme kryerjen e namazit njehershem 100.000 besimtar Ne siperfaqe prane saj mund te falen gjithashtu edhe 200.000 besimtar te tjer
Pallati Perandorak ne Pekin (kine) shtrihet ne nje siperfaqe prej 72 hektar dhe prandaj quhet edhe pallati me i madh.
Ja kjo xhami fantastike po e plotesoj postimin dhe me foto


firma.................................................................................................................................................................................
Kuriozitete - Faqe 3 Image110Kuriozitete - Faqe 3 Bb_net10Kuriozitete - Faqe 3 Image210
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
Naki
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 20195
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Kuriozitete - Faqe 3 Empty Re: Kuriozitete

Mesazh nga Kotelja prej Sat 15 Nov 2008, 14:05

Franca eshte shteti me i vizituar nga turistet ne Europe.

firma.................................................................................................................................................................................
Mjauuu...!
Kotelja
Kotelja
Webmaster

Shteti : Nen rrenojat e dashurise!
Postime : 3139
Kyējet nė forum : 14853
Regjistruar mė : 04/06/2007
Profesioni : Viktoriane

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Kuriozitete - Faqe 3 Empty Re: Kuriozitete

Mesazh nga Vizitor prej Sat 29 Nov 2008, 19:09

Meshkujt e gjate.

Meshkujt e gjate jane me terheqes dhe bejne me shume femije. Por dhe divorcohen me shpesh dhe kete gje na e thote shkenca. Ky eshte perfundimi I nje studimi te bere nga dy universitete ne Gjermani dhe ne Amerike. Gjatesia eshte nje karakteristike qe i ben meshkujt me terheqes ne sy te femrave dhe per kete arsye meshkujt e gjate jane te prirur te tradhetojne me shpesh.
avatar
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Kuriozitete - Faqe 3 Empty Re: Kuriozitete

Mesazh nga Vizitor prej Sat 29 Nov 2008, 19:12

Dashuri chati

Nje dashuri qe shpertheu ne chat perfundoi me divorc per nje cift bashkeshortesh. Ne chat kishin rene marezisht ne dashuri me njeri-tjetrin duke u hequr si single por ne te vertete ishin burre e grua. Pas shume fjalesh dhe netesh te bukura ne chat ata vendosin te takohen per te njohur njeri-tjetrin dhe ndodhi cudia. Cifti mbeti aq i shokuar sepse ne jeten e vertete ata ishin bashkeshorte dhe kjo solli menjehere divorcin e tyre per tradheti bashkeshortore virtuale.
Neutral
avatar
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Kuriozitete - Faqe 3 Empty Re: Kuriozitete

Mesazh nga Naki prej Sat 29 Nov 2008, 19:14

Morena shkruajti:Meshkujt e gjate.

Meshkujt e gjate jane me terheqes dhe bejne me shume femije. Por dhe divorcohen me shpesh dhe kete gje na e thote shkenca. Ky eshte perfundimi I nje studimi te bere nga dy universitete ne Gjermani dhe ne Amerike. Gjatesia eshte nje karakteristike qe i ben meshkujt me terheqes ne sy te femrave dhe per kete arsye meshkujt e gjate jane te prirur te tradhetojne me shpesh.
pershendetje kolege ktu jam cig

firma.................................................................................................................................................................................
Kuriozitete - Faqe 3 Image110Kuriozitete - Faqe 3 Bb_net10Kuriozitete - Faqe 3 Image210
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
Naki
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 20195
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Kuriozitete - Faqe 3 Empty Re: Kuriozitete

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Faqja 3 e 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi