» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

4 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 4 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Bretkosa Frigacake....

Shko poshtė

Bretkosa Frigacake....

Mesazh nga Dardania prej Fri 10 Apr 2015, 13:08

Nje bretkose
Ne nje gjol po lahej
Pastaj doli ne diell
Ne bar qe te thahej.

Zhapiku i maskuar
Ndrequr e nderruar
Doli per ta frikesuar.

Shpejte,- thote bretkosa
Shpejte te telefoni,
Merrni policine
Le te vije furgoni!

Dhe i therret 19-es:
Alo,policia!
Hajdeni urgjent
Brenda te shtepia!

Beri c’beri turfulloi
Thirrjet dikush ia degjoi
Pastaj ne pellg perfundoi.
I tha peshk polici:
- Pse e thirre policine?
- Provova gatishmerine!

Polici i habitur shikon
Dhe e fut bretkosen ne furgon.
Ne kolltuk na hidhet “hop”!
- C’eshte ky polic me shkop?

Me te qeshur,me shaka
Per ata qe e bejne qimen tra
Nje fund te mire nuk ka.

firma.................................................................................................................................................................................
Kjo ėshtė Jeta....Nuk Rritesh pa u Lėnduar....Nuk Mėson pa u Rrėzuar....Nuk Arrin Suksese pa Dėshtuar....
avatar
Dardania
Admin

Shteti : Gjermani
Postime : 2133
Kyējet nė forum : 11484
Regjistruar mė : 08/11/2010
Profesioni : Cia.... :)

http://www.dardania.msnboard.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi