Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

A e dini pse muaji Shkurt ka 29 ditė ēdo katėr vite?

Go down

A e dini pse muaji Shkurt ka 29 ditė ēdo katėr vite? Empty A e dini pse muaji Shkurt ka 29 ditė ēdo katėr vite?

Post by ballboy_network Sun 13 Mar 2016, 21:46

Kėtė vitė Shkurti kishte 29 ditė dhe kjo ditė i shtohet muajit shkurt ēdo tė katėrtin vit. Por pse kjo ditė shtesė nė kalendar?
Ky vit ėshtė edhe viti i brishtė pasi qė muajit shkurt i shtohet njė ditė mė shumė si pasojė e barazimit kalendarit Gregorian e sistemin diellor, transmeton Express. Njė orbitė komplete e tokės rreth diellit kryhet pėr saktėsisht 365.2422 ditė, apo 365 ditė e 6 orė por kalendari Gregorian llogarit vetėm 365 ditė nė vit dukė bėrė kėshtu qė 6 orėt e grumbulluara brenda 4 viteve ti shtojnė njė ditė tė plotė nė kalendar qė ora dhe kalendari tė sinkronizohen me orbitėn e tokės rreth diellit.
ballboy_network
ballboy_network

Shteti : Kosovė
Postime : 19
Kyējet nė forum : 16346
Regjistruar mė : 2009-01-16

Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum