Kosova Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Tema Fundit
» Cila ėshtė miqėsia sot?
Selman Kadria Icon_minitime1Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Selman Kadria Icon_minitime1Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Selman Kadria Icon_minitime1Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Selman Kadria Icon_minitime1Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Selman Kadria Icon_minitime1Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Selman Kadria Icon_minitime1Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

Kush ėshtė nė linjė
11 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 11 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

[ Shiko krejt Listen ]


Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Statistikat
Forumi ka 2902 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri Agim Zeka

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat
Selman Kadria 1121118304631035.2138.80686866

Top posters
Naki (9126)
Selman Kadria Vote_lcapSelman Kadria Voting_barSelman Kadria Vote_rcap 
Geri (7161)
Selman Kadria Vote_lcapSelman Kadria Voting_barSelman Kadria Vote_rcap 
lolita (6766)
Selman Kadria Vote_lcapSelman Kadria Voting_barSelman Kadria Vote_rcap 
Annika (6751)
Selman Kadria Vote_lcapSelman Kadria Voting_barSelman Kadria Vote_rcap 
Kle@Love (6659)
Selman Kadria Vote_lcapSelman Kadria Voting_barSelman Kadria Vote_rcap 
Voglushja (4385)
Selman Kadria Vote_lcapSelman Kadria Voting_barSelman Kadria Vote_rcap 
Interesant (4173)
Selman Kadria Vote_lcapSelman Kadria Voting_barSelman Kadria Vote_rcap 
Arjana (3724)
Selman Kadria Vote_lcapSelman Kadria Voting_barSelman Kadria Vote_rcap 
albi (3377)
Selman Kadria Vote_lcapSelman Kadria Voting_barSelman Kadria Vote_rcap 
Adisa (3282)
Selman Kadria Vote_lcapSelman Kadria Voting_barSelman Kadria Vote_rcap 


Selman Kadria

Shko poshtė

Selman Kadria Empty Selman Kadria

Mesazh nga Naki prej Thu 26 Mar 2015, 17:44

Nipi i Selman Kadrisė, Agron (Jashar) Hasanaj, nė njė reagim tė tij thotė se nuk duhet tė ofendohet figura e Selman Kadrisė, pasi ai vrau “zullumqarin , katilin, vrasėsin qė i terrorizoi shumė familje shqiptare”, vojvodėn Milliq Kėrrsta.
“Familja e Selman Kadrisė ėshtė ndėr familjet mė tė vjetra nė fshatin Cėrrcė. Babai i Selmanit ishte Kadri Ferizi, ndėrsa nėn e Selmanit, Fatimja, ishte bijė nga fshati Moistir i Istogut. Selman Kadria ishte i martuar me Zoje Blakajn nga Vrella. La pas vetes djalin e vetėm, Jashar Selman Hasanaj, dhe dy vajza – Shkurte dhe Rroshe Hasanaj.

Jashar Selman Hasanaj la pas pesė djem dhe dy vajza. Kujtimin e vetėm nga Selman Kadria e kemi vetėm varrin e gjyshit edhe atė shkiet e lugut e thyen disa herė. Djali i axhės, Nimon Beka dhe Hasan Zeqa Hasanaj, ia nxorėn gjakun Selmanit.
Familjen e Selmanit e larguan nga Cėrrca, ia konfiskuan gjithė pasurinė: 10 hektarė tokė, shtėpinė dhe tė gjitha. Kurrė nuk janė kanė nė gjendje t’ia ofrojnė njė truall djalit tė Selman Kadrisė – fshati Cėrrcė. Toka, pasuria e Selmanit u shit e u stėrshit. Djali i Selmanit ishte vetėm trevjeēar kur ēetnļkėt e lugut nė bashkėpunim me shqiptarėt e prenė me sėpatė, e masakruan trimin e Potgurit.
Por, kajtja, prapambeturia dhe miqėsia e disa shqiptareve me serbė nuk kanė tė ndalur.
Selmanit ia morėn tė gjitha. Ne nipat e Selmanit u detyruam tė marrim rrugėt e Kurbetit nė Amerikė. Jashar Hasanaj vdiq nė vitin 2001. Sot njerėz tė Serbisė dhe shqipfolės mbas 76-vjetėve e bėjnė nėnėn e Selmanit serbe. Ky ėshtė shteti jonė kriminal, ku kriminelėt, spiunėt e papėrgjegjshėm duan tė na njollosin figurat mė tė ndritura tė Shqiptarisė. Folni vetėm me fakte, me emėr e me mbiemėr e jo m’ka thonė njė plak 80-vjeēar”, ėshtė reagimi i Agron (Jashar) Hasanajt. /Telegrafi/
LEXO PO ASHTU: A e njihni tamam Selman Kadrinė?
Redaksia e Telegrafit sqaron se shkrimi ėshtė bėrė bazuar nė faktet historike dhe dėshmitarėt e kohės. Agron (Jashar) Hasanaj nuk merret me shumė fakte qė janė cekur nė shkrim, por reagon vetėm ndaj asaj se Selman Kadria e kishte nėnėn serbe. E, me nėnėn e tij shkrimi i Telegrafit mė sė paku merrej. Si nip i Selman Kadrisė, dhe nė burrėrinė qė thirret, duhet tė jetė mė i hapur nė debate, pėrderisa veē akuzave me gjuhėn e njė patriotizmi folklorik, asnjė dėshmi nuk e ofroi pėr tė demantuar shkrimin e Telegrafit.

firma.................................................................................................................................................................................
Selman Kadria Image110Selman Kadria Bb_net10Selman Kadria Image210
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
Naki
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 21416
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi