» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

9 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 9 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Poezi humoristike

Faqja 1 e 4 1, 2, 3, 4  Next

Shko poshtė

Poezi humoristike

Mesazh nga Naki prej Tue 06 Nov 2007, 11:27

I derguari Special ..... Sherif Kaqavida

Ooooo...mixha Sylė n'oborr nje ze
Kush na erdhi cka me pa,
Sherif Kaqavida burri i Fazes
I derguari nga babi i Razes.

Mixha Syle ndermjetes kam ardhe
Naki jote Razen prap me marre,
Kete selam ke nga miku Mursel Llabjani
Te bashkohen prap vejushka e vejani.

Ah, qna ra Syla n'dert te madh
Po ku pranon ky hardall,
Pasha Zotin Sherif bre vella
Ky pshtjellani bese nuk ka.

Ah bre Syle pse po tefteriqon
U mbush mend ndoshta ma s 'gabon,
Sa per pshtjellan se ban ma nana
E la Razen e ja leshoi mire Tirana.

Per hajr na qofte o Sherif
Tybe Syla ty me ta prish,
Mursel mikut shume selam andej
Syla per djal Razen do ta kthej.

Pas dy ditesh Sherif solli haberin
Edhe Razes ja kishin shti sherrin,
"ska kurgjo"tha Sherifi i Fazes
Nuk ja mbusha mendjen Razes.

Kishte marre vesh Sylo e tan Kosova
Pshtjellani yt e kish njo nga Tetova,
M'bani Raza me fole vete me veti
Te gjitha ja kish tregu njefar interneti.

Hapu toke thote Syla te hy per se gjalli
Me shkoi fetyra nga djali,
Po qka i mungoi bre bires se Razes
Mos Tetovarja e ka si te Ofra Hazes.

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
Naki
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 20018
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi humoristike

Mesazh nga Loresa prej Tue 06 Nov 2007, 16:56

Letėr Sylės Very Happy Very Happy Very Happy

O baba Sylė shumė tė fala
Tė bėn ty Tetovarja,
Mbaj ti mo hatrin Razės
Po ku j ape aman Ofra Hazės?

Mos mu bė plak dilingji
A ke rėnė ndojherė n’dashni,
Tė kujtohet halla nga kati I tretė
Mos mė thuaj merak s’tė ka mbetė?

Nuk tė shkohej pėr Kosovė
Thoje vetė s ‘ka sin ė Tetovė
Nga mu bėre tash namuz
Di ti sa Polake ke pėrbuz.

Pėr pshtjellanin mos bėj dert
E bėn atė punėn perfekt
Mi bėj tė fala Murselit tė Llabjanit
Ja zavendėsoj unė Razėn 100% pshtjellanit.

Mos hy n’tokė pėr sė gjallit
Pshtjellanin e ke pika e djalit,
E sa pėr biren e Razės
Mos e krahaso me tė Ofra Hazės.
Very Happy Very Happy Very Happy danc danc danc
Loresa
Loresa

Shteti : Tetovė
Postime : 41
Kyējet nė forum : 12941
Regjistruar mė : 03/06/2007
Profesioni : Stomatologe

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi humoristike

Mesazh nga Naki prej Mon 12 Nov 2007, 12:48

Baba Sylė selam alejkum
qivijash edhe ti shumė,
tė kam konsideru plak namuz
edhe Polake paske perbuz.

Ne katin e tretė cka kerkove
pėrse nėnėn ma tradhėtove,
ti Loresa nga e dije
se baba Sylė ėshtė kėsi dilingjie?
puc puc puc puc puc puc puc puc

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
Naki
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 20018
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi humoristike

Mesazh nga jam_buli prej Wed 26 Dec 2007, 16:28

sma merr mendja fare
se loresa e ka ditė
por ka bere hajgare
e as vet nuk e ka pritė

poezija qesharake e mirė boll
sikur po me duket po shkon fjoll'
ani-nesuqe nėse hyn ne valle
atehere e shihni
se osht intelektualle.

ajo inati ma ka shumė mua
por unė nuk e kam hiq merzi
m'ka than se duhet me mu ofru
por gjejke bende "ende nuk po di"

ajo shka din, mosvetni hiq
veq osht ka kshyr e ka prit
si ne shtift trunin ajo nperdorim
rep-it ja nis hiq pa pertim!
jam_buli
jam_buli

Shteti : afer atdheut dhe ne sherbim te tij
Postime : 42
Kyējet nė forum : 12327
Regjistruar mė : 25/12/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi humoristike

Mesazh nga Anna prej Sat 29 Dec 2007, 01:19

jam -buli shum qesharak
bashk me naki kah lepuri
po mendojn ,se viagra ne kembe,
i ka ngritur ,per veshi keta ,

dy djem i ka kapur dhe
ne nji shkall i ka
pa lue edhe jam -buli
per toke e ka rrezue ,
shpejt naki .koka shkue ,
baci syl ,paska thirr
shpejt se jam -buli
paska mbarue ,
ne spital e e paskan shtrue ,
krejt nga viagra ,koka smue
duke e shikue ,lepurin
koka smue .dhe lorenca ,
ndihmen ,ja ka gjue
nji shiring ne dore ja paska ,
vue ket jam .buli me sherue .
Anna
Anna

Shteti : Zvicerr
Postime : 252
Kyējet nė forum : 12774
Regjistruar mė : 29/07/2007
Profesioni : amvise

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi humoristike

Mesazh nga jam_buli prej Sat 29 Dec 2007, 01:38

jo- jo keq Anna e ke kuptue
se viagra ndryshe ka ndikue
ajo thash lepurin e ban elefand
mua 2 metra njeri s'ka qka mban

viagra ish alamet send met kurtalisė
qoja shoqes tonde ndash me shashtrisė
qatehere edhe une lepur ja qoj mallin
e ajo burrave perhere ua len fajin!

Mu dhimt shoqja jote sa shumė kishte hjekė
ajo ka qen dasht' ma heret Nakin me e vetė
ilaqė e sevapė me at alamet ilaqė me ba
e mos me ardhė puna prej burrit me u nda!

cka met thon qeter pos bani selam
thuj Buli nga Ferizaj takim pot kerkon
Por n'dasht Prishtinali as aty s'jet keq
se edhe atje e kam pas ble ni banesė!

Anna, selamet kryej se ish shumė xhynah
n'qetren dynja me shpind ki me i la
jo me shpinė n' toke por ne shpindė 1 thes
ma prishe fjalorin Anna be nalet...
jam_buli
jam_buli

Shteti : afer atdheut dhe ne sherbim te tij
Postime : 42
Kyējet nė forum : 12327
Regjistruar mė : 25/12/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi humoristike

Mesazh nga Anna prej Sat 29 Dec 2007, 01:46

eh more jam-buli cka
me tregue ,shoqeja ime
eshte martue me nji shka
dashni ka lidhe ,
dhe prej shpije ajo ka ikur ,
se shqipatri ju be lepur
eky serrbi
don ti behet .mbreti
nene ebab e ka trathtue ,
thiken ne shpin ajo jav
kah nguli kur shkaut i ka then
se te due ,me mire ne vorr ,
prindin me pas leshue ,
se cika cka ju kah marue ,
se shqipatri sditi me ,
gezue ,dhe asaj
zemren ja ka pas
pervlue
here sipelur ,her si derr
dhe martesen ajo
e prishi ,eh per ty mor buli ,
nuk eshte mbet ,se nuk due
llafazane me mbet
ne ket poezi ,edhe une gojen me e ndye
se si perkas ketij lloji
mbes shqiptare deri te vdes ,dhe ajo shoqe tek une
ska me se cka vjen ,
kur me shkaun dashurin e ben
dhe femij don me lind
nji shka te vogel
ne djep me gjit ,e ti buli
mos u dorzo
dhe viagren mos provo
se je djal ende i ri .
per viagra ti me u smue
e ne spitale ty me gjue
infurionet me ti vue
keshtu bre buli bio natyre
jeta ma e mire
ka me qen
.
Anna
Anna

Shteti : Zvicerr
Postime : 252
Kyējet nė forum : 12774
Regjistruar mė : 29/07/2007
Profesioni : amvise

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi humoristike

Mesazh nga jam_buli prej Sat 29 Dec 2007, 01:54

ev-ev cka mke tregue
allahi at shoqe ta paska marrue
po ajo e paftyrė krejve na paska koritė
he mos e pafte te bardh as ni ditė.

e ti a qasaj shoqe i tha
qe spat tjeter vec me shka me ra
tpthuuuu ftyren qe spaska pas hiq
he t'7 nonat po deshka me ja pipppppp!(asishė a pe din)

ato qenka sevapė me kurtalisė
me ja kallė shkaun e shkinisė
se rond emnin me ua permend
me lan lepurin me shku me qen!

paska gabu ajo e reja
e mdoket tha eshte made in Peja
ev ftyren zoti ja marroftė
e jazek kudres i qoftė!
jam_buli
jam_buli

Shteti : afer atdheut dhe ne sherbim te tij
Postime : 42
Kyējet nė forum : 12327
Regjistruar mė : 25/12/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi humoristike

Mesazh nga Anna prej Sat 29 Dec 2007, 02:05

besa buli ,keshtu ka veprue ,
ter shqipatrin eka korit
dhe kun me me nejt si ka mbet
se lepur burri na ishte qillue
dhe nga peja kishte pas
qen mjer aj
burr qe ne lug i ka pas ra
ishte keq
shoqen
mos me njohur
per dy jav me te eshte lidhur
dhe askujt si ka tregue ,
se jam martue me nji shka
nga maqedonija ,
krejt ne te zeze aj
paska qen
e mesiguri ka dashur
nji gomar ,qe ja kaven edhe nji samare ,
keshtu more ,buli
me tregue ,keto te rejat
jan tranue ,
shofin bukurin
e jo nacionalen
vetem kerrein dhe alufellagat
dhe mendojn se kjo eshte
jeta ,vaj medet
per at familje
se per ne nji ma pake ,e ti buli mos ke dert
se nji une
ty ta qes .dhe shqipatre me tradit
qe ty kurr ska me te korit .
Anna
Anna

Shteti : Zvicerr
Postime : 252
Kyējet nė forum : 12774
Regjistruar mė : 29/07/2007
Profesioni : amvise

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi humoristike

Mesazh nga Guest prej Wed 30 Jan 2008, 08:25

Naki bukurosh

Kreh balluket dit e nat,
Perdor vajra,xhelra,llaqe,....
tu ka ber koka Naki porsi faqe,

Tri pasqyra ti i theve,
Me parfym ter lagjen leve,
Kater par kepuc i grise,
Mendjen Razes dot s`ja prishe,

Ty te ndiqka fati i keq,
Raza te qelloi e ftoht akull,
i mjeri ti qka ke me hjeq,
Dhe do te pendohesh qe je mashkull,

Por nje dit do te dashurohesh,
Prandaj,mos e merr me ngut,
Por ta dish qe do te pendohesh,
Nusja n`shishe ka me t`fut............ Mad Mad

avatar
Guest
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi humoristike

Mesazh nga Guest prej Wed 30 Jan 2008, 10:06

****MEMEDHEU****

Memedhe ,quhet Toka,
Ku me ik per lesh koka,

Ku kam dashur mem e at,
Ku te grijn fajdet,parat,

Ku kam fis e ku kam fare,
Ku s`ka drita por pishtare,

Ku te mbyt pluhuri tallashi,
Ku kercet e pret kallashi,

Ku ka diamant e ar,
Ku s`gjen Naki uj per tu lar,

Ku ka plehra togje -togje,
Per qindra parti per l****

Memedhe,esht nje cop toke,
Qe te ben Naki me dhimbje koke,

Ku po shkemben kombinate,
Dhe hajdutet ngren pallate,

Ku bjen ligjin kontrabanda,
Nje politikan ka 10bodyguarda,

Ku po shiten me dollar,
Varret e gjysherve te par,

Ku ka rrug e trotuare,
jo per njerez po per gomare,

Ku pipin e ben ne brek,
Se shumica gabi i shet,

Memedhe quhet toka ,
Ku asnjeri Shqip s`po kuptoka,

Ku bejn c`mos shesin dhe dhembet,
Veq t`ju ikin nga syt kembet,

Ku bejn parada bukurie,
Vajza te gjdo kategorie,

Ku dhe djemt konkurojn,
"MISS KOSOVA"te fitojn,

Ku nje "MISS"prish virgjerin,
Veq qe ta nderroi nenshtetsin,

Memedhe,quhet ky vend,
Qe ka deputet pa mend,

Qe perleshen e bertasin,
Dhe s`din as vet se cfar flasin,

Ku s``ka ligje edhe rend ,
Veq per form me gjithkend,

Ku policet jan truthar ,
Dhe s`kan leje as per gomar,

Ku mbi pronen qe ma la im at,
Pa leje esht ngritur pallat,

E tani punoi si *********
Ne pronat e nje gjermani plak,

Ku per kunj tjetri te zhvesh,
Dhe polici sheh dhe qesh,

Kur te tredhin duke qar,
Siq tredhin gomarin me dar,

Dhe kur tua dish per nder,
Qe te ven tritol ne der,

Ku rroi me gar e me shpres,
Qe te zgjohem gjall ne mengjes,

Ku blihet buka veresi,
Dhe mijera familje pa shtepi,

Ku nje vrases apo gomar,
Ka me vler,se nje pushtetar,

Ku ngroh vez revolucioni,
Me diplom prostitucioni,

Ku ne muaj merr 100,000 lek,
Dhe s`blen dot as nje par brek,

Memedhe esht Shqiperia,
Ku s`pyet nenen as e bija,

Ku shum premtime,ben partia,
Dhe vetem me shum shtohet varferia,

Ku gjithcka lind nga asgjeja,
Ku ta merr shpirtin rtk-ja,

Ku s`ta mban te shkosh ne gjykat,
Se te grijn te bejn sallat,

Ku krimineli qe s`anastalohet,
Me burg te perjetshem denohet,

Dhe ai qe esht ne qeli,
Nga sjellja,e mir fiton Liri.

Ku te rjepin si gjel deti,
Mir hajdutet por dhe Shteti,

Ku doktoret jan kasap,
Po s`pate lek te therrin prap,

ku ne spital s`ka narkoz,
Dhe kur pjerdhin,nxjerrin bloz,

Ku kanditojn edhe grat,
Per nje post ne administrat,

Militant ,ish sekretar,
Per kotlluk ne vij te par,

Kur per djath e han sapunin,
Dhe te pafajshmit i rrasin hunin,

Ku jan rruget gropa-gropa
Dhe ta len makinen pa rrota,

Memedhe esht dhe milioni,
Benci,villa e telefoni,

Femrat;Wisky,rehatia,
Veq per ato qe i ka xhan partia,

Ku ke frig te ecesh naten,
Se padashje,thyen qafen.

Ku kengetari vjedh muzika,
Dhe dhjetet polic nga friga,

Ku regjisori nxjerr ne skena,
Vajza,ne mbathje e sutjena,

Ku ne mbremje te thon miremengjes,
Ku vendi yn asht mbushur plot kinez,

Memedhe esht dhe vatani,
Ku kullot bagetit cobani,

Ku nuk mungojn qeverit,
Qe nderrohen per cdo vit,

Ku cdo seanc ne parlament,
Lehin deputetet sikur qent,

Ku njerezit terheqin karroca,
Ku ka frig te dal jasht goca,

Ku polici s`ka pistolet
Dhe hajduti hedh shurren perpjet,

Ku ngrohet mileti nen diell,
Se s`ka energji per kalorifer,

Ku per te hyr ne universitet,
S`te duhet truri,pa pasur lek,

Ku ne disko ,pub?e bare,
Nuk sheh femer pa cigare,

Ku ka bingo e lojra fati,
Internet e dhoma chati,

Ku ushtria nuk te mbron,
Por nese je femer te perdhunon,

Ku ne gazeta,zoteron politika,
Dhe ushtria lufton me thika,

Ku nisen njerezit per jasht shtetit,
Dhe perfundojn,ne fund te detit,

Ku ne maternitet,lindin femin,
Dhe nenat marrin arratin,

Memedhe pra esht gjithckaja,
Kur nuk te mungon paraja,

Ka GJAMIAedhe KISHA;
Ku ndeshet NANO dhe BERISHA;

Ku ne KISH predikon Hogja,
Dhe tjetri po mbytet nga borgja,

Ku ikin ne shtepi publike,
Dhe personat ne komike,

Ku s`del dot ne pazar
Se te shesin per gomar,

Ku s`ta hjek kush litarin prej fytit,
Ku se merr vesh i pari te dytin,

Memedhe esht ky dhe,
Ku femijet pa shkoll i le,

Ku mesuesi shkumez nuk ka ,
Dhe femijet qeshin hahaha,

Ku ne shkoll perdoret droga,
Dhe drejtorit i rritet rroga,

Ku per pleqt se e kan tensionin,
Shteti jau nderpret pensionin,

Ku atj qe esht fukara,
Shteti ;i thot ti rri mos ha,

Ku vjedhen e shiten me lek ndihmat,
Qe kan ardhur per jetimat,

Ku te zhveshin ne mes te qytetit,
Perpara zyres se deputetit,

Ku ne shkallet e pallatit te kultures,
Tjetri i heq ,breket e ja fut shurres,

Ku presin burrat tek ushtari,
Qe te vij ti marr pronari,

Ku nena per te rritur femin ,
Eshet nderin per 20-mij,

Ku nuk ka nga t`ja mbaj mileti,
I bien kokes prej sikleti,

Ku kerkon e s`te japin pun,
Por te trajtojn me dhun,

Ku politikanet vetem llapin,
Dhe premtime te kota japin,

Memedhe esht formula e punes,
Ku gjithkujt i ka ardhur ne maje te hunes,

Memedhe esht fukaralliku,
qe te gjdo gje e ben horlliku,.............. pleas alb

avatar
Guest
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi humoristike

Mesazh nga mirela prej Wed 30 Jan 2008, 22:41

ahhaahahahha sa e bukur komplimenete motra je 1she Very Happy
mirela
mirela

Shteti : N'TOK TIME
Postime : 823
Kyējet nė forum : 12383
Regjistruar mė : 29/11/2007
Profesioni : studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi humoristike

Mesazh nga Guest prej Thu 31 Jan 2008, 06:21

shum flm motrushe mirela kis ,me falni por e kam ber gabimin se kam dashur ta shkruaj
Ku rroi me gaz e shpres e jo gar por gishti shkoi keq hahahaha sikur njeriu qe nuk e di kend po e dashuron mos esht gabim

avatar
Guest
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi humoristike

Mesazh nga Naki prej Thu 31 Jan 2008, 09:50

ohohohohohohhohohoo u shkoklova tuj kesh... qum te bukla gurbetqare

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
Naki
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 20018
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi humoristike

Mesazh nga Guest prej Thu 31 Jan 2008, 09:54

flm naki kis

avatar
Guest
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi humoristike

Mesazh nga Albanian_Girl prej Thu 31 Jan 2008, 10:24

Hahahahahahahahaa pika ty gurbetqare sa kam qesh me kete poezi qesharake e paske qa motra kis kis
Albanian_Girl
Albanian_Girl
Moderator

Shteti : Parajse
Postime : 237
Kyējet nė forum : 12752
Regjistruar mė : 23/12/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi humoristike

Mesazh nga Guest prej Thu 31 Jan 2008, 10:27

shum flm motrushe bukuroshe albagirl te pershendes perzemersisht kis

avatar
Guest
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi humoristike

Mesazh nga Vizitor prej Sat 09 Feb 2008, 14:24

Naki shkruajti:I derguari Special ..... Sherif Kaqavida

Ooooo...mixha Sylė n'oborr nje ze
Kush na erdhi cka me pa,
Sherif Kaqavida burri i Fazes
I derguari nga babi i Razes.

Mixha Syle ndermjetes kam ardhe
Naki jote Razen prap me marre,
Kete selam ke nga miku Mursel Llabjani
Te bashkohen prap vejushka e vejani.

Ah, qna ra Syla n'dert te madh
Po ku pranon ky hardall,
Pasha Zotin Sherif bre vella
Ky pshtjellani bese nuk ka.

Ah bre Syle pse po tefteriqon
U mbush mend ndoshta ma s 'gabon,
Sa per pshtjellan se ban ma nana
E la Razen e ja leshoi mire Tirana.

Per hajr na qofte o Sherif
Tybe Syla ty me ta prish,
Mursel mikut shume selam andej
Syla per djal Razen do ta kthej.

Pas dy ditesh Sherif solli haberin
Edhe Razes ja kishin shti sherrin,
"ska kurgjo"tha Sherifi i Fazes
Nuk ja mbusha mendjen Razes.

Kishte marre vesh Sylo e tan Kosova
Pshtjellani yt e kish njo nga Tetova,
M'bani Raza me fole vete me veti
Te gjitha ja kish tregu njefar interneti.

Hapu toke thote Syla te hy per se gjalli
Me shkoi fetyra nga djali,
Po qka i mungoi bre bires se Razes
Mos Tetovarja e ka si te Ofra Hazes.

king ehe
avatar
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi humoristike

Mesazh nga Guest prej Mon 11 Feb 2008, 10:44

Shocked
alb XHAXHI ENVERI***

Cohu popull t“therret Atdheu,
Xhaxhi Enveri na genjen,

Na mashtroi ky qafiri,
Na tha se do ham me lug floriri,

Cohu popull erdhi casti,
Te shpetosh nga pederasti,

Kur don buk e qan si femija,
Duhet te thuash ***rroft partia***

Kur don mish e s“te pelqen gjiza,
Me krah hapur te pret Bulqiza,

Kur larg qoft s“te pelqen talloni,
Te pret burgu e rajoni,

Po te lexosh c“thot gazeta,
Te vjen me plas e te nxihet jeta,

U festu me madheshti,
10Korrik,VITI I RI;

“C“jan more shok keto festa te kota,
Me caraca e karota,

Kur e dijm se madheshtia,
Esht tek mishi e rakia?

Kohet e fundit zgjati floket,
Ky vampir qe hante shoket,

Me Qemalin e filloi,
Fort mbas zverkut e kafshoi,

Diten tjeter per cudi,
Qante pisi si femij,

C“ke Enver -i thot Nexhmia,
mbaje vehten behu trim,
ka rendesi te rroi partia,
Mos e qaj dashnorin tim,

Kalojn vitet dhe perbindeshi,
Qe jeton me mish njeriu,

Si skifteri qe ha pulat,
Turret tek Bedri Spahiu,

Delegatet gjat seances,
Kthenin syt nga presidiumi,

Veq Enverit qe po fliste,
Gjith byron e kish zer gjumi,

Si macok gerrhiste Pilo,
Rita shtrir nen krahun tjeter,

Pak me lart po fle Adili,
Jarget i kullojn ne leter,

Pilo ecte me parimin,
Largo zot nga bytha ime,

mbylle gojen rri ndegjo,
kush nuk flet nuk ben gabime,.....


avatar
Guest
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi humoristike

Mesazh nga lona prej Mon 11 Feb 2008, 15:25

hhahaa sa e bukur kjo sa kam qesh
lona
lona

Shteti : kosov
Postime : 15
Kyējet nė forum : 12642
Regjistruar mė : 11/09/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi humoristike

Mesazh nga Guest prej Tue 26 Feb 2008, 11:37

shum flm motrushe

avatar
Guest
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi humoristike

Mesazh nga Guest prej Tue 26 Feb 2008, 11:41

Naki i pallatit ne karshi,
Ne Razen ka ra ne dashuri,
Dit e nat per te mendon pirat
Pa e par dot s“duron,
Kur del Raza ne dritare ,,
Naki i shkret luan fare,
Don qe t“ja bej me sy,...
Por i mbyllen qe te dy,...

avatar
Guest
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi humoristike

Mesazh nga Guest prej Tue 26 Feb 2008, 11:46

love ime tastier ,
love jote diskotek,
dashuria jon,
windows 2008

avatar
Guest
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi humoristike

Mesazh nga Arlind prej Tue 26 Feb 2008, 12:30

Dashuri nuk eshte nje patate
qe hahet brenda nje nate,
ajo eshte nje shtylle betoni
qe kur e prek te ze tensioni.

firma.................................................................................................................................................................................
Jam SHQIPTAR Dhe Shkruaj me Ngjyren e FLAMURIT KuQ e Zi
avatar
Arlind

Shteti : Kosovė
Postime : 101
Kyējet nė forum : 12918
Regjistruar mė : 17/06/2007
Profesioni : Nxėnės klasa -VII-

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi humoristike

Mesazh nga Guest prej Tue 26 Feb 2008, 12:34

suksese Arlind bukurosh kis

avatar
Guest
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi humoristike

Mesazh nga Guest prej Tue 26 Feb 2008, 12:55

alb kryetar suxhuki Shocked


Syrgjyn gjall,e syrgjyn vdekur,
Ne po hajm suxhuk te pjekur,

Me bageti e bujqesi,
Krej ne suxhuk i kemi shti,

Ku e lam e ku na mbeti ,
Pa suxhuk krisi kiameti,

Mjer vatani e mjer mileti,
Edhe kojshive ju ka hy lezeti,

Do te shkrihem e venitem ,
Per nje cop po shkarravitem,

Kemi lidh bes me kroatin ,
Per suxhuk e kemi fatin,

N“ilem te madhe ka ren shtepia ,
Per sa kilo te behet porosia,

Ti Hashim o faqe bardh ,
More nom o Atdhetar,

Nuk te harron kurr shoqeria,
Ne mes gjumit te permendin femija,

Per suxhuk ti skurseve asgje,
S“te harron komuna me,

O te djegs o te pa djegs ,
Ke suxhuk per cdo oreks,

Era e tij po na trullon ,
Edhe Atdheun po na kujton,

Jemi cmendur ashiqare,
O nuk lodhemi per Abetare,

Kush po lodhet per Atdhe e shqip,
Vec suxhuku te jep me krip,

Jemi popull me tradita,
O me suxhuk u kalita,

Vetem ai na bashkon ,
Lezeti i tij na ofron,

Atdhetar a po ndegjoni ,
Kryetar SUXHUKUN ta votoni,

Vetem ky na bashkon,
Lezeti i tij na ofron,

Syrgjyn gjall,e syrgjyn vdekur,....
Nuk jetohet pa suxhuk te pjekur,.-......

avatar
Guest
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi humoristike

Mesazh nga Vizitor prej Tue 26 Feb 2008, 16:46

hahahahah motrushe kis Very Happy
avatar
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi humoristike

Mesazh nga Vizitor prej Tue 26 Feb 2008, 16:52

gurbetqarja shkruajti:
Naki i pallatit ne karshi,
Ne Razen ka ra ne dashuri,
Dit e nat per te mendon pirat
Pa e par dot s“duron,
Kur del Raza ne dritare ,,
Naki i shkret luan fare,
Don qe t“ja bej me sy,...
Por i mbyllen qe te dy,...


Dhe nje dit Naki e ndal
nje minut Raz me fal
ato sy qe ti shikoj
nga ballkoni mos i ngatroj.
avatar
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi humoristike

Mesazh nga Guest prej Tue 26 Feb 2008, 17:49

shum flm motrushe per ndihmen kis kis kis

avatar
Guest
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi humoristike

Mesazh nga Annika prej Tue 26 Feb 2008, 18:25

Arlind_Gashi shkruajti:Dashuri nuk eshte nje patate
qe hahet brenda nje nate,
ajo eshte nje shtylle betoni
qe kur e prek te ze tensioni.


Arlind ti bėj njė punė tė mirė ti shkruaj poezi. Sukses danc

firma.................................................................................................................................................................................
***Love does something and takes me there next to you...***
Annika
Annika
VIP

Shteti : nė mbarė botėn
Postime : 6751
Kyējet nė forum : 16057
Regjistruar mė : 20/06/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi humoristike

Mesazh nga Guest prej Wed 27 Feb 2008, 06:52

Arlind bukurosh suksese kis vetem ti ruaju njeher mos te kap tensioni sikur babin tend hahaha sepse je ende i ri per dashuri se tani vuan shum bukurosh te uroi shum suksese se me te vertet je nje poet me fam dhe ke shum vler te pershendes perzemersisht dhe te perqafoi shum kis kis kis kis

avatar
Guest
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi humoristike

Mesazh nga Guest prej Wed 27 Feb 2008, 11:26

,,Naki person vip;;

Une jam Naki person vip,
Ne pantollona nuk mbaj rrip,
Per mej shiku vajzat jam simpatik,
Komuniteti nderkombetar,

Me qen se i dukem njeri i mbar,
Ne mbrojte te vajzave me ka marr,.....


Specialista prej krejt planetit,
Do ti kem ne sherbim pran vetit,
Bukur dijn me ba gjithcka,
Jo se cilet jan ata,....

Nje ville te bukur ne dergut,
Ebukur me te len pa mend,
Na projektoi,inxh,Kinez JE FE MUT,...
Dhe ndihmesi i tij QEN BIR QEN,...

Do ta bej instalimin e ujrave,
Sa te filloi fresku,...
Hidrauliku Rumun Tubo Saracinesku,....

Installimet elektrike ,
Do ti bej Raza ime simpatike,
Do vij ndihm francesja e bukur si perry,....
Matmazell Zhytem Terry,....

Ne shtepin time si pastruese ,
Esht nje vajz tjeter nuk esht Raza nuse ,
Ka dy jav qe po jep prova ,
sikur bullgarja Nadja Nushpikova,....

Sa per mish un nuk do bij ne hall,
Une per ty nuk vuaj hiq,
Se kam kasap nje quhet David Kick,....

Une jam luups qe ha e te kepus,
E kam barkun te thell si pus,
Kuzhinier do ta kem nje Rus,
Gatuan paster e me cilesi,...
Tavarish Rrujboll Pacamurkovski,.....

M“i sjell pjatat fet e fet,
E nuk me len te behem nervoz,
Kamarieri i urt Grek ,
Tarabullos Mekos,.....


Pijet mi ka endja,
Do te mi zgjedh ne gjith boten ,
Teknologu nga Holanda,
Van Got Broken,....

Nga semundjet nuk trembem asnje fije,
Se do te kem doktor shtepie,
Nje turk te pashem alamet,
Emri i tij Qok Gjylez Hyzmet,....

Kam shofer nje djal te ri,
Vetem ecen tan shpejtesi,
Ka lindur ne gjeorgji,

ESHT I URT E NUK BEN NAZE ;
Quhet Rrota Kanalaze,....


Bageti do te kem boll,
E do t“mi ruaj me kujdes,
Katundari Spanjoll.
Coban Lopez,.....


Keshillltar politik,
Do ta kem nje Britanik,
Per ket pun esht kampion,
Mister Mashton Rrenson,....


Sekretar personal,
Do ta kem nje Italian,
Esht i urt e esht i zoti,
Sinjor Shamatin Jafutkoti,...

Per sekrete zbulime dmth,,,gjithandej me ndegju,....
Se mos po flet Raza keq per mu,
Evrap me ardh mem tregu,
Do ta kem nje gjerman veshur me rroba luksi,
Quhet Majer Padit Fuksi,....


Kur te jem ne terezi ,
E reomatizem te kem kah shpina,
Do te me freskoi fshehurazi Razes per bukuri,
Italianja Dorbuta Patlina,.....

Nuk kam frig maskat me qorap,
Nuk bej off,as nuk bej uff,,
Bodyguard kam nje Arab,
E therras Derman Kukuisuf,...

Naki o Naki ,,,.-
Po me therriste Raza,,apo gruja,..-.
ZGJOHU NGA GJUMI ;
PSE FLET GJUH TE HUAJA?,....
avatar
Guest
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi humoristike

Mesazh nga Guest prej Wed 27 Feb 2008, 15:01

mendo nje cast,
nje cast per vehte,
sa je i shemtuar,
sa ska ku vete,
kerkoi nje premtim,
nga ti un e dua,
nderroje syratin ,
se keshtu s“te dua,....

avatar
Guest
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi humoristike

Mesazh nga Guest prej Wed 27 Feb 2008, 15:09

Syri yt i bukur,
Vdeksha une per ty,
Buza jote e kuqe,
Vdeksha une per ty,
Faqja jote si pjeshk,
Vdeksha une per ty,..
Floket e tua si pras,
Vdeksha une per ty,
Ah ajo shoqja jote dje,
Krah per krahu me ty,
Vdeksh ti ishalla,....
Vdekshit qe te dy,....

avatar
Guest
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi humoristike

Mesazh nga Vizitor prej Wed 27 Feb 2008, 15:13

Shum bukur motrushe Very Happy:D
avatar
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi humoristike

Mesazh nga Guest prej Wed 27 Feb 2008, 15:16

shum flm motrushe bukuroshe kis

avatar
Guest
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi humoristike

Mesazh nga Guest prej Tue 11 Mar 2008, 08:56

flower Gurbeti flower


O gurbet o gurbet,
Seq na prishe ti ket jet,
Cfar na bane mor gurbet,
Me keto viza na tranove krejt,


Naki na don me u feju,
Se na Razen asht dashuru,
Shihe Raza cfar po i thot,
Ti mor Naki qe po me don mu,

A e din se ty baben edhe nanen,
Ne shtepi une s“ti du,....

Ne qoft se don ti me mu me u feju,
Ndaju ti menjeher nga prinderit e tu,
Se une ata smuj me ti duru,....
Ne qoft se don me ardh ti ne gurbet,
keto kushte une ty ti qes,...


Edhe nje dua me ta then,
Qe ti kur te vish ne gurbet,
Mos mendo qe behesh mbret,
Ti duhesh pun te renda me punu,

Se euro duhet ti me fitu,
Duhet te fitosh shum euro per mua,
Se mua me duhen per me dal,
Te shtunen ti punon une me shok e shoqe,
ne muzik shkoi,....


Ne dritare rrija une,
Ne dritare rrije ti,
Buk e gjalb haja une,
Buk e gjiz haje ti,....

Eh Dashuri,,....Dashuri,...........

Prej hotmailit kur ti leshova syt,
Kur ta pash paswortin ne fyt,
Thash u myt kuku per mu,
Shpejt windowsin e kam startu,...


Ja po e qeli mesengjerin me shum deshir,
Qe ta shoh Razen se sa esht e mir,
Kam vendosur edhe kaq,
Sepse Razen e paskna pasur fat,....

Tung i thash cfar po ban,
Une jam Naki ky qe jam,
Ajo me foli me dashuri ,
Po e di qe Naki je se kerkon Razen ti,......


Une e pyes per dashuri ,
Kam deshir me pasur shum femi,
Ajo me tha o babalok,largohu,
Se ta futa bllok,....

Ok i thash shum nuk te lus,
Po ta futi ty nje virus,
Nuk ka gajle tha per mu,
Kam adresen edhe ne yahoo,....

Politiken kemi ne gjak,.....

Jemi popull me tradita jetojm pa uj edhe pa drita,..........

avatar
Guest
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi humoristike

Mesazh nga Adisa prej Wed 12 Mar 2008, 12:10

po kndojm me def dhe me dahire
per ta marr nusen mate miren
po ky NAKI shum po tutet
po nuses hajt oj raze dert mos
ki emerr nakin djal te ri


kush na ra rruges per pjet
po ky naki me biciklet
kush na ra dritsres karshi
po ky naki me syza ne syy

se kjo raza po qelezon
po thet athu naki kan edashuron
haj reze mos ke dert se ky naki
gjith mon te per men

hajde raze ardhsh e bardh
po ket naki per me marr
kadale kadale hajde si ne mejdan
o sa mir po thet naki pote rrika
ky fustan

je e bardh e bukur
ashtu si kam qef une
po thet naki o nak o
zeshkan po krejt vajzat
ti po ihan hajde naki me syza
ne sy se krejt vajzat utranun
per tyy
Adisa
Adisa

Postime : 3282
Kyējet nė forum : 13237
Regjistruar mė : 10/02/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi humoristike

Mesazh nga Adisa prej Wed 12 Mar 2008, 15:59

ftuturoj zogi

fluturuj zogi mi qjell
po sa bukur rreth tu sjell
ku po esho zemra mal me behet
sa bukur qe fluturon


qke o zogi qe po qan
te ka marr malli per najkan
po ti shum vajza po ishikoshe
po gjithve poju afrejshe

ore zogi mosu gut
se mos pote jet ne fyt naj nja
po hajt zogi mos ke dert
te gjan data nja si vet


dul zogi prej policis
para kabve vajza me
kerr audi
dul ky zogi pre veture
para kabve ja fshyv
nje vajz buken pre
durveeeee

Adisa
Adisa

Postime : 3282
Kyējet nė forum : 13237
Regjistruar mė : 10/02/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi humoristike

Mesazh nga Naki prej Thu 17 Apr 2008, 14:35

zemra e nje gruaje
eshte si nje gur,
aty ka vend vetem
per nje burr.

zemra e nje burri
eshte si motel
nuk mirret vesh
kush hin e kush del.

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
Naki
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 20018
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi humoristike

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Faqja 1 e 4 1, 2, 3, 4  Next

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi