Kosova Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Tema Fundit
» Cila ėshtė miqėsia sot?
Legjenda e Fenerit Icon_minitime1Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Legjenda e Fenerit Icon_minitime1Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Legjenda e Fenerit Icon_minitime1Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Legjenda e Fenerit Icon_minitime1Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Legjenda e Fenerit Icon_minitime1Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Legjenda e Fenerit Icon_minitime1Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

Kush ėshtė nė linjė
9 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 9 vizitorė

Asnjė

[ Shiko krejt Listen ]


Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Statistikat
Forumi ka 2902 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri Agim Zeka

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat
Legjenda e Fenerit 1121118304631035.2138.80686866

Top posters
Naki (9126)
Legjenda e Fenerit Vote_lcapLegjenda e Fenerit Voting_barLegjenda e Fenerit Vote_rcap 
Geri (7161)
Legjenda e Fenerit Vote_lcapLegjenda e Fenerit Voting_barLegjenda e Fenerit Vote_rcap 
lolita (6766)
Legjenda e Fenerit Vote_lcapLegjenda e Fenerit Voting_barLegjenda e Fenerit Vote_rcap 
Annika (6751)
Legjenda e Fenerit Vote_lcapLegjenda e Fenerit Voting_barLegjenda e Fenerit Vote_rcap 
Kle@Love (6659)
Legjenda e Fenerit Vote_lcapLegjenda e Fenerit Voting_barLegjenda e Fenerit Vote_rcap 
Voglushja (4385)
Legjenda e Fenerit Vote_lcapLegjenda e Fenerit Voting_barLegjenda e Fenerit Vote_rcap 
Interesant (4173)
Legjenda e Fenerit Vote_lcapLegjenda e Fenerit Voting_barLegjenda e Fenerit Vote_rcap 
Arjana (3724)
Legjenda e Fenerit Vote_lcapLegjenda e Fenerit Voting_barLegjenda e Fenerit Vote_rcap 
albi (3377)
Legjenda e Fenerit Vote_lcapLegjenda e Fenerit Voting_barLegjenda e Fenerit Vote_rcap 
Adisa (3282)
Legjenda e Fenerit Vote_lcapLegjenda e Fenerit Voting_barLegjenda e Fenerit Vote_rcap 


Legjenda e Fenerit

Shko poshtė

Legjenda e Fenerit Empty Legjenda e Fenerit

Mesazh nga Vizitor Fri 06 Nov 2009, 11:00

Gojėdhėna pėr fenerin ėshė edhe sot e kėsaj dite e gjallė nė tėrė vendin tonė, konkretisht pėr fenerin do tė rrėfejmė kėtė gojėdhėnė qė vjen nga fshati Kamjan: qė kur u lėshua rryma elektrike nė fshat, ai si zakonisht nė udhėn qė lidhet me fushat dhe atė tė udhės sė Marinit e cila udhė tė shpie deri te xhadeja e Re. Feneri si zakonisht u shfaqej njerėzve apo bujqve qė mbeteshin mė vonė nėpėr arat e tyre dhe atė nė kėtė formė: sė pari dukuronte nga ndinjė* ferrė apo Kojri dhe mbante largėsinė qė ndonjė herė humbej apo papritmas shfaqej nė ndonjė vend aty pari, por para se tė shfaqej Feneri, ai i cili ishte nė udhė duke u kthyer nga fushat me qerren me kalė, qoftė ai i ngarkuar me kullosė, barė, kashtė, groshė, misėr apo diēka tjetėr, na jep tė kuptojmė se Feneri gjithnjė qenka shfaqur nė kohėt e punėve tė bujqėsisė apo tė katėr stinėve tė vitit. Sot e sot e hasim shprehjen e gjallė “mos u vono se po tė tė zėnė nata, tė shoqėron Feneri - * mo zot tė shfaqet si dele, cape etj.
avatar
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Legjenda e Fenerit Empty Re: Legjenda e Fenerit

Mesazh nga sejjid gashi Fri 30 Sep 2016, 19:26

palidhje Cool :p
sejjid gashi
sejjid gashi

Shteti : kosova
Postime : 1
Kyējet nė forum : 4846
Regjistruar mė : 30/09/2016

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi