Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Poezi per femijet jetim...

Go down

Poezi per femijet jetim... Empty Poezi per femijet jetim...

Post by Katilja Sun 27 Dec 2015, 14:04

Sad Femijet jetim

Pse ua moren gezimin
Ua rrembyen dashurin
Atehere kur ne moshen e juaj
Mesuat se si thirren keto?!!

Pse ne fytren e juaj
Shifet mallengjimi
I nje shpirti te ri
I thyer ne mbrendesi?!!


Ne ditet e juaja ne kerkim
Jetoni cdo here , cdo cast
Ne munges te dashurise
Qe vlene aq shume per ju.

Ne ditet e juaja cdo here
Ndjehet nje heshtje 
Nje vetmi e pa pershkruar
Kur te gjithe gezohen.

Jeta eshte keshtu e pa drejte
Kur nga lulet e reja
Rrembejn gezimin , dashurin
Duke dhuruar hidherim dhe vetmi
Per jeten ne vazhdim.

firma.................................................................................................................................................................................
Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme'' 
Katilja
Katilja

Shteti : Burrel
Postime : 1210
Kyējet nė forum : 11596
Regjistruar mė : 2013-02-17
Profesioni : forumxhie

Back to top Go down

Poezi per femijet jetim... Empty Re: Poezi per femijet jetim...

Post by Katilja Sun 27 Dec 2015, 14:04

Jetimi ngelet Jetim !

Dy pika loti, me rrodhen nga syte 
Mbi letren qe po shkruaj nene
Thelle me tronditen, ne shpirte 
Shpejte nga letra u thane. 

Mbi fjalen, ku qe shkruar "Te dua" Nena ime 
Pikat e lotit tim 
U treten me ngjyren e shkruar 
Nga loti i syrit jetim.

Pra me ngjyre dhe me lot 
Ti shkruajta ty, keto fjale 
Ste kam prane ste shoh dot 
E te kujtoj me shume mall. 

Nena ime u bene kohe, qe je larguar 
E ne zemer vazhdoj te te mbaj akoma se te dua shum 
Ndoshta, edhe te kam lenduar shume 
Por te lutem besome nene se s'kam faj une. 

Kur letren ti ta lexosh
Lexoje nene ne vetmi 
Dhe lotet qe do te derdhesh 
Mos te ti shohe njeri!!!...

firma.................................................................................................................................................................................
Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme'' 
Katilja
Katilja

Shteti : Burrel
Postime : 1210
Kyējet nė forum : 11596
Regjistruar mė : 2013-02-17
Profesioni : forumxhie

Back to top Go down

Poezi per femijet jetim... Empty Re: Poezi per femijet jetim...

Post by Katilja Sun 27 Dec 2015, 14:05

Jetimi

Lotėt mbi faqe mė rrjedhin si shi
Shumė I vogėl,mbeta nė vetmi
Babin mė s’e kam, tani rroj pa shpres
A nuk ėshtė mė mire edhe unė tė vdes
Qė kurė jemi ndarė babi edhe unė
Netėt qė kalojnė pėr mua ska gjum
Ai mė kaloi nė botėn e amshuar
E unė nė kėtė botė mbeta I vetmuar
Edhe jeta ime tani nuk ka vlerė
Si shkuma e detit qė zhduket pėrnjėherė
Para jetės sime u fortėsuan grilat
Kush do pėrkujdeset pėr neve jetimat
Mė herėt e kisha un emrin shpėtim
Tani ma ndėrruan, mė thrrasin Jetim
Kjo ėshtė tradhti ėshtė pabesim
Sikur ankthi i natės kur bie mallkim
Gjama Jetimit larg dėgjohet
Nga kjo gjamė mali tėrbohet
Shkėmbinjt bėhen copė copė
E njerėzit nuk mėrziten dotė
A nuk e dine se unė jam sprovė pėr to
Apo ua ka pirė mendjen djalli
Se kan mendjen te Jetimi
N’pasuri ju ka ra halli
O njeri Krijesė e Zotit
Unė jam sprovė pėr ty
Nga syri kur mė rrjedh loti
Kėrkoj,bamirsi e drejtėsi
Nėse kokėn mė ledhaton
Mė ndihmon tė zbusė vetmin
Unė do bėj lutje pėr ty
Qė shpirti yt tė gjej qetsinė

Adnan Ameti 

firma.................................................................................................................................................................................
Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme'' 
Katilja
Katilja

Shteti : Burrel
Postime : 1210
Kyējet nė forum : 11596
Regjistruar mė : 2013-02-17
Profesioni : forumxhie

Back to top Go down

Poezi per femijet jetim... Empty Re: Poezi per femijet jetim...

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum